q
Welcome to moose theme.
Enter any text or widget here.
Chůdadlo.cz | Půlnoční cirkus
348263
page-template-default,page,page-id-348263,eltd-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-2.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,side_menu_slide_with_content,width_370,transparent_content,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.2,vc_responsive
 

Půlnoční cirkus

ohňové akrobatické divadlo

Příběh o pochmurném černobílém cirkusu, který k životu probere dívka v červeném. Ta na svou stranu postupně získá ekvilibristu, smutného klauna, tanečníky, žongléry, provazochodce, siláka, mladého akrobata, zebru a nakonec i zlého principála.

Diváci jsou vtaženi do děje – fandí Olívii v její snaze rozsvítit celý cirkus červenou barvou, přivézt ho tím k životu a vytrhnout ho ze strnulé zatuchlosti. A zároveň jsou fascinováni závěsnou akrobacií na šále, velkými synchronizovanými ohnivými choreografiemi a žonglérskými výkony.
Jako skvělý kontrast mezi námi mladými „novocirkusáky“ působí náš host Rudy Harden – poctivý cirkusák ze staré cirkusové rodiny a školy. Jeho ekvilibristické a provazochodecké dovednosti jsou, obzvláště vzhledem k jeho věku, neuvěřitelné.

Deset účinkujících
60 minut

 

Optimální podmínky:
– velký prostor (nejlépe klidné náměstíčko či park s pěknou atmosférou)
– 12×15 metrů (dle zvolené varianty)
– rovná travnatá plocha (po dohodě i jiný terén)
– scéna do půl až tři čtvrtě kruhu
– osvětlení (nejlépe ze čtyř míst, dimmer, samostatné osvětlení šály pro závěsnou akrobacii + osvětlení zákulisí)
– ozvučení (zvuk v „kino kvalitě“ pro celý prostor – tak, aby všichni diváci byli vtaženi do děje)
– parkování pro tři dodávky přímo u scény (dvě z nich používáme pro oddělení jeviště a hlediště)

 

Cena představení je 25 – 45 000,- dle počtu účinkujících a zvolené varianty. Mnohem výhodněji jej pořídíte v balíčku Přijel cirkus dohromady s celodenním programem.

 

Tohle představení ve stylu nového cirkusu vzniklo zcela spontánně během dne a půl v srpnu 2016 v rámci našeho každoročního setkání Oheň a pohyb. Dali jsme ho společně (pod Malininým režijním vedením) dohromady a jednou víceméně „punkově“ odehráli na louce za vsí pro 500 diváků. A tím to mělo končit.
Ohlasy však byly tak skvělé a videozáznam měl takový úspěch, že Malina nakonec přesvědčila Vítka, že má cenu představení doladit a prodávat. Následně se nám, ještě na podzim, podařilo „zblbnout“ několik pořadatelů, aby tohoto „zajíce v pytli“ koupili. A nakonec se jim to vyplatilo. Během zimy totiž Malina představení přepsala, osekala, doladila a vyleštila. Noční cirkus dostal novou hudbu, kterou jsme i s právy koupili na audiojungle.net a nemusíme tudíž platit poplatky OSE; nové choreografie a jasnější dějovou linku. Celý tým pak tvrdě dřel, aby se všechny nové, náročné choreografie naučil.
Veřejná generálka této nové verze proběhla 1.5.2017 v Plavsku a premiéra v Táboře 6.5.2017.

 

Velikou radost máme z toho, že jsme 3.-6.6.2017 mohli účinkovat na steampunkovém festivalu Once upon a time v Dortmundu. Jelo nás tam všech deset. Přes den jsme hráli Romea a Julii, Fangli, Draka a Elementály a večer pak Noční cirkus. Ohlasy byly skvělé a my už se těšíme na příští rok.